×

Szanowni klienci, mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa i naszych pracowników informujemy, że przeprowadzamy zajęcia ON-LINE z zakresu uprawnień SEP (G1, G2 i G3) oraz F-GAZÓW. Zapraszamy do zapisów!

Kursy Zawodowe - szkolenia wraz z egzaminem dla elektryków, serwisantów, palaczy kotłów, monterów, instalatorów

Szkolenia SEP Bydgoszcz

 
Adres szkoleniaKontakt

85-034 Bydgoszcz
ul. Długa 2

 

tel.kom. 601 900 900
e-mail: sep@kursyzawodowe.pl

SPRAWDŹ TERMINY SZKOLEŃ


SEP, czy Stowarzyszenie Elektroenergetyków Polskich jest największą i najstarszą instytucją zrzeszającą środowisko polskich elektryków. Jednym z czołowych zadań realizowanych przez Stowarzyszenie jest przygotowywanie szkoleń oraz przeprowadzanie egzaminów, które zezwalają na uzyskanie państwowych uprawnień ciepłowniczych i gazowych. Jednodniowe szkolenia SEP odbywają się regularnie na terenie całego kraju, a ich ukoronowaniem jest egzamin SEP, który zaliczony pozytywnie gwarantuje uzyskanie Państwowego Świadectwa Kwalifikacyjnego w danej dziedzinie. 

Bydgoszczy szkolenia SEP  odbywają się systematycznie raz w miesiącu, w wynajętej sali szkoleniowej przy ulicy Długiej 32. Największym atutem tychże szkoleń jest wykwalifikowana i profesjonalna kadra, która w sposób prosty i przystępny przekazuje fachową i niezbędną wiedzę, korzystając z nowoczesnych pomocy i materiałów edukacyjnych, sprawiając, iż kurs jest nie tylko pożyteczny i fachowy, lecz również niezwykle interesujący. Profesjonalni szkoleniowcy dostarczają wiedzy za pośrednictwem wykładów oraz ćwiczeń teoretycznych, wzbogaconych nadto cennymi ćwiczeniami praktycznymi, w czasie których zdobyta wiedza teoretyczna poddawana jest weryfikacji na konkretnych przykładach oraz sytuacjach. SEP przeprowadza szkolenia zarówno z zakresu ciepłownictwa, gazownictwa, kursy energetyczne jak i kurs elektrykaSzkolenia SEP są świetnym i niezbędnym przygotowaniem do egzaminu SEP, którego terminy z reguły są przewidziane na dni następujące bezpośrednio po kursach. Egzamin ten posiada status egzaminu państwowego, a pozytywnie zaliczony skutkuje uzyskaniem oficjalnych uprawnień, których posiadanie podnosi zdolności kwalifikacyjne i jest obecnie elementem niezbędnym i pożądanym do wykonywania zawodu. 

 

Kurs elektryka - Bydgoszcz

Kurs elektryka (G1) złożony jest z części teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej szkolenia SEP kursanci zdobywają kompleksową wiedzę z zakresu obowiązujących przepisów i zasad bezpieczeństwa, rodzajów instalacji oraz montażu, obsługi, konserwacji, pomiaru i kontroli urządzeń, sieci i instalacji elektrycznych. Zdobyta w ten sposób wiedza jest poddawana usystematyzowaniu oraz weryfikacji za pomocą ćwiczeń praktycznych, w trakcie których uczestnicy kursu elektrycznego wykonują zadane ćwiczenia pod okiem fachowców i specjalistów z zakresu elektryki. Wiedza zdobyta na szkoleniu SEP jest gwarantem poprawnego zdania egzaminu i uzyskania uprawnień elektrycznych, o czym świadczy wysoka, niemal stuprocentowa zdawalność wśród uczestników kursu. 

 

Kursy energetyczne w Bydgoszczy

Bydgoszczy są także organizowane przez SEP kursy energetyczne G2, z zakresu ciepłownictwa. W trakcie ich trwania uczestnicy zaznajamiają się z wiedzą dotyczącą eksploatacji, dozoru, kontroli, pomiaru, obsługi, montażu, remontu i konserwacji urządzeń, instalacji i sieci cieplnych. Podobnie jak w przypadku kursów elektrycznych zajęcia są przeprowadzane poprzez wykłady i ćwiczenia w formie teoretycznej oraz praktycznej, umożliwiającej realne i namacalne zastosowanie zdobytej wiedzy na wybranych przykładach i w określonych, typowych kontekstach sytuacyjnych. Nadto SEP przeprowadza również w Bydgoszczy szkolenia z zakresu gazownictwa - G3, których forma i przebieg nie odbiegają od powyższych standardów. Zarówno szkolenie z zakresu uprawnień G2, jak i G3 skutkuje solidnym przygotowaniem do egzaminu SEP, a w konsekwencji uzyskaniem niezbędnych na rynku pracy uprawnień, poświadczonych oficjalnym Państwowym Świadectwem Kwalifikacyjnym.